Добре дошли в училищата за магия и вълшебство!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли в училищата за магия и вълшебство!

 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Първи курс

Go down 
+6
Виктория Макалензи
Дарън Каубой
Касиди Милър
Ашли Грийн
С. Салваторе
Томъс Брадшоу
10 posters
АвторСъобщение
Томъс Брадшоу
Преподавател/ка
Преподавател/ка
Томъс Брадшоу


Брой мнения : 166
Join date : 22.09.2009
Age : 29
Местожителство : Лондон

Информация на героя
Ниво: +
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue999/999Първи курс Empty_bar_bleue  (999/999)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Първи курс   Първи курс EmptyСря Мар 31, 2010 3:34 pm

Кабинетът беше преобразен в типичен за преподавателя вид. Той представляваше огромна зала, но без прозорци и чинове, която можеше да побере петдесет дуелиращи се двойки. Тук се провеждаха часовете на първокурсниците.
Върнете се в началото Go down
Томъс Брадшоу
Преподавател/ка
Преподавател/ка
Томъс Брадшоу


Брой мнения : 166
Join date : 22.09.2009
Age : 29
Местожителство : Лондон

Информация на героя
Ниво: +
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue999/999Първи курс Empty_bar_bleue  (999/999)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyПет Апр 02, 2010 9:54 pm

Денят беше прекрасен. Томъс седеше в кабинета си, който представляваше огромна зала, и чакаше учениците да пристигнат. Днес предстоеше да проведе първият си час за годината с първокурсниците, което го радваше изключително много. В момента той беше седнал на един диван, който преди секунди представляваше едно перо, но сега вече беше преоразен в един черен и кожен диван, който всъщност се оказа по-удобен, отколкото преподавателят очакваше.
След около петнайсеттина минути чакане кабинетът започна да се пълни с притеснени първокурсници. От какво се притесняваха? Та Том не беше сред най-страшните учители тук. Вярно беше, че от време на време показваше някаква строгост, но тя беше типична за него, а и всеки добре опознал го ученик би казал за него, че е един от най-приятните преподаватели. За около пет минути кабинетът беше пълен и магьосникът се обади:
- Добре дошли в кабинетът по защита срещу черните изкуства. - Усмихна се мъжът и посочвайки зад децата. - Ще ви помоля да седнете на столовете, които виждате зад себе си и да слушате(тези столове се бяха появили изневиделица. Делото беше на Професор Брадшоу.) Първо да ви представя. Аз съм професор Брадшоу - Погледна той в очите на едно уплашено момиченце. - Ще ви преподавам по Защита срещу черните изкуства през тази, а и надявам се, през следващата и по-следващата и така на татък. Правилата за часовете ми са само едни. Искам да се внимава и да сте концентрирани и мотивирани за заклинания. Днес е единствения час, през който няма да правите никакво заклинание, но от следващия път започваме, затова днес ще ви въведа в предмета и ще ви обясна как можете да се концентрирате. - Преподавателят размахна веднъж пред учениците и пред тях се появиха и по една дъска, която автоматично се рееше из въздуха и им помагаше да се подпират на нея и да могат да пишат:
- Който иска може да си записва. - Преподавателят започна с урокът. - Значи защитата срещу черните изкуства същесвува от векове. Никой не може да каже кога е поставено нейното начало, но се предполага, че е някъде по времето, когато се е появила първата магия. Това ще го учите по История на магиата, затова няма а споменавам дати. - Засмя се Том. - Първият черен магьосник е Антънин Питърсън. Той е дал началото на защитата срещу черните изкуства. На него можем да благодарим за това, че този тъй древен и стар предмет съществува. Ще ви помоля да си прочетете урокът в общите стаи, а сега да ви обясна какво трябва да направите, че да успеете с някое заклинание. - Преподавателят обикаляше пред ученицит, обяснявайки им, а те много внимателно слушаха. - Първото и най-важно нещо е да се концентрирате и да не мислите за нищо друго освен за заклинанието. Второто е да си представите как заклинанието се получава, при което правите и нужното движение, разбира се. Третото е да се забавлявате и да вярвате в себе си. Без да искате да успеете и без да вярвате в себе си няма да се получи нищо, а и да се получи - еее... ще се случи някаква беля, която ще се чудим как да оправяме. - Учителят се засмя. - Ееее.. Беше ми изключително приятно с вас, до следващия път и искам да знаете много добре какво да направите, преди да направите заклинание.
Учениците напуснаха внимателно кабинетът, а преподавателят разтреби, след което го напусна моментално, запътвайки се към учителската стая.

П.П: За домашно искам да пуснете РП в темата като следвате изискванията ми за него(в дневника ги има). Второто нещо, което искам е да напишеше есе на тема "С какво ни е нужна защитата срещу черните изкуства?"(това по ЛС). Да не е прекалено дълго, но и да не виждам нещо кратко. Да е около 10 - 15 реда. Само този път ще имате домашно. От следващия ще имате само Рп-та. Срокът ви за Рп-то и домашното е до следващия урок. Кога е той ли? Е вижте програмата си!


Последната промяна е направена от Томъс Брадшоу на Съб Апр 03, 2010 1:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
С. Салваторе
1 Курс
1 Курс
С. Салваторе


Брой мнения : 162
Join date : 25.07.2009
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue5/100Първи курс Empty_bar_bleue  (5/100)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyПет Апр 02, 2010 10:19 pm

Със започваенто на новата учебна година,започнаха и леките неприятности за Стефан,окйто за първият си час по Защита срещу черните изкуства закъсня със десетина минити и трябваше да изслуша против волята си,повишеният тон на учителят,окйто беше видимо недоволен и въобще не търпеше подобни неща.Момчето си беше виновно във случая и без да дава някакви обяснения,защото не виждаше смисъл,търпеливо изслуша лекцията на учителя и реши за този случай да си избере едно място във ъгъла,за да не попадне под прицела на преподавателят.Всъщност,след като седна на мястото си,направи му впечатление,че той е единственият ученик засега и цялата стая беше пуста.Не му се мислеше какво ще каже професорът,щом останалите дойдат и започнат да се оправдават.Затова за да избяга от подобни мисли,реши да отвори учебника си и да се запознае със първият урок,който ще вземат.За около пет минути набързо прелисти уводният урок и бързо затвори учебника,да не би пак да получи някаква забележка.Часът започна доста неприятно и както бе предполагал,учителят направо побесня за закъснението на останалите ученици,който влязоха във стаята със 15 минути закъснение.След това децата се запознаха със професор Томас Брадшоу,който им се представи и изложи пред тях свойте изисквания за часовете,както и нещат,който ще иска да види от децата през цялат учебна година.
Някак си атмосферата все още беше напрегната,но децата успяха да се успокоят и извадиха пергаменти и пера и започнаха да записват.Стефан мълчаливо си записваше всяка една дума на учителят и без да вдига поглед към него,успя да запомни най-важнто от урокът.Темата за ЗСЧИ много го вълнуваше и затова не остана безразличен към домашната,която беше есе на тема:"С какво ни е нужна защитата срещу черните изкуства?
Прибра на бързо нещата си и като се опита да се шмугне от групата момичета пред себе,излезе на бегом от стаята си и със разтуптяно сърце се отпарви към залата
Върнете се в началото Go down
Ашли Грийн
2 Курс
2 Курс
Ашли Грийн


Брой мнения : 152
Join date : 17.03.2010
Age : 26

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue99/100Първи курс Empty_bar_bleue  (99/100)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyПет Апр 02, 2010 10:28 pm

Ашли влезе в стаята, беше прекрасен ден, седна на един самотен чин и извади учебниците си. Тя беше първата ученичка влязла там. След около пет минути стаята се напъли с първокурсници, но никой не седна до Ашли.
- Слава богу. - прошепна тя и се усмихна.
-
- Добре дошли в кабинетът по защита срещу черните изкуства. - Усмихна се мъжът и посочвайки зад децата. - Ще ви помоля да седнете на столовете, които виждате зад себе си и да слушате. Първо да ви представя. Аз съм професор Брадшоу -и погледна едно момиче от Слисерин - Ще ви преподавам по Защита срещу черните изкуства през тази, а и надявам се, през следващата и по-следващата и така на татък. Правилата за часовете ми са само едни. Искам да се внимава и да сте концентрирани и мотивираниза заклинания. Днес е единствения час, през който няма да правите никакво заклинание, но от следващия път започваме, затова днес ще ви въведа в предмета и ще ви обясна как можете да се концентрирате. - Преподавателят размахна веднъж пред учениците и пред тях се появиха и по една дъска, която автоматично се рееше из въздуха и им помагаше да се подпират на нея и да могат да пишат. - "Готино" помисли си Ашли "Май този предмет ще ми хареса." Тогава учителя продължи
-
Който иска може да си
записва.
- Преподавателят започна с урокът. - Значи защитата срещу черните изкуства същесвува от векове. Никой не може да каже кога е поставено нейното начало, но се предполага, че е някъде по времето, когато се е появила първата магия. Това ще го учите по История на магиата, затова няма а споменавам дати. - Засмя се Том. - Първият черен магьосник е Антънин Питърсън. Той е дал началото на защитата срещу черните изкуства. На него можем да благодарим за това, че този тъй древен и стар предмет съществува. Ще ви помоля да си прочетете урокът в общите стаи, а сега да ви обясна какво трябва да направите, че да успеете с някое заклинание. - Преподавателят обикаляше пред
ученицит, обяснявайки им, а те много внимателно слушаха. - Първото и най-важно нещо е да се концентрирате и да не мислите за нищо друго освен за заклинанието. Второто е да си представите как заклинанието се получава, при което правите и нужното движение, разбира се. Третото е да се забавлявате и да вярвате в себе си. Без да искате да успеете и без да вярвате в себе си няма да се получи нищо, а и да се получи - еее... ще се случи някаква беля, която ще се чудим как да оправяме. - Учителят се засмя. - Ееее.. Беше ми изключително приятно с вас, до следващия път и искам да знаете много добре какво да направите, преди да направите заклинание. - Ашли си записаполовината от това, което каза учителя, анай -по - дробна беше записката за това как се прави магия. Те трябваше да си прочетат урока в общата стая. "Уфффффффффф, още от сега с гадните домашни. Харесва ми!" Ашли се усмихна широко. Професор Брадшоу ги освободи, но Ашли остана и си замина последна, докато си тръгваше професора разтребваше.
- Чудесно се спрвихте с първия урок професоре. - усмихна се момичето
- Мислите ли. - попита недоверчиво учителя
- Абсолютно! - отговори съвсем убедително Ашли - Довиждане за сега.
Върнете се в началото Go down
Касиди Милър
1 Курс
1 Курс
Касиди Милър


Брой мнения : 112
Join date : 24.11.2009
Age : 28

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue0/0Първи курс Empty_bar_bleue  (0/0)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyПет Апр 02, 2010 11:35 pm

Сутринта на Касиди премина нормално. Точно както когато си беше утях с
единствената разлика, че тук тя трябваше да става рано, което беше една
от болните и теми. Но нямаше как.
Без да се осъзнае слидеринката беше стигнала коридора на втория етаж. Дългото помещение беше осеяно с разговарящи и бързащи за някъде ученици. Касиди тръгна плавно напред като гледаше табелката на всяка врата.Момичето премина по целия коридор преди да намери кабинета по ЗСЧИ.
И най-накрая стигна и отвори вратата.
Класната стая беше просторна и светла с много чинове и едно голямо бюро, явно за професора. В стаята имаше само две деца затова Кас имаше голям избор за място. Тя избра втория чин, откъм прозореца. Скоро стаята се напълни с бърборещо ученици. Всички явно много се вълнуваха за часа по ЗСЧИ, защото това беше един доста интересен и запленяващ предмет.
Скоро дойде и преподавателят. Преди да започне урока той се представи и каза няколко уводни думи за предмета."Професора изглежда готин"-мислеше си Касиди докато поглеждаше с едно око през прозореца. Навън времето беше хубаво и приятно.
Скоро преподавателят свърши със скучната си лекция и започна с изискванията, които слидеринката записваше завеяно, защото беше от забравливите, а не искаше да се излага, че не е разбрала нещо.
Първия урок беше уводен и приятен за слушане. Времете летеше неусетно, а кас беше в доста добро настроение, което скоро щеше да се стопи. Това стана в края на часа, когато проф. Брадшоу даде домашна. "Нее"-плачеше на ум Касиди. Беше доста кофти още пърите дни да им дават домашно. Но без да има избор пърокурсичката записа
с широки и криви думи темата на домашно.
След като би звънецът, момичето си прибра набързо нещата и излезе първа без да каже "Довиждане".
Върнете се в началото Go down
Дарън Каубой
1 Курс
1 Курс



Брой мнения : 43
Join date : 23.03.2010

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue0/0Първи курс Empty_bar_bleue  (0/0)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyСъб Апр 03, 2010 12:53 am

Когато Дарън влезна в стаята всичко му се стори различно!
-Привет! :здр: -казах аз.
Закъснях за час.Но имах причина проведох спешно телефонно обаждане.Обаждането...
-Здравей!-каза учителя.
Аз седнах на чинът си.Гледах да не мисля за обаждането!Мислех само и единствено за урока и домашната.


"С какво ни е нужна защитата срещу черните изкуства?" : За да се защитаваме срещу богърти или дементори и др. опасни! Та още може би ако някой тъмен магьосник ни омагьоса. За дементоеите знам че се гонят с Енегиен Патронус (Експектопатрунум) но за други не знам.
Върнете се в началото Go down
Виктория Макалензи
2 Курс
2 Курс
Виктория Макалензи


Брой мнения : 578
Join date : 27.07.2009
Age : 28

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue5/100Първи курс Empty_bar_bleue  (5/100)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyСъб Апр 03, 2010 1:10 am

Влязох в стаята развълнувано. Нямах търпение да започне часа. Около мен учениците нервно се оглеждаха и сядаха по чиновете. Аз също се огледах и останових, че не е толкова страшно, колкото съм си мислила. Явно все още се потдавах на страховете си, трябва да се погрижа за това, но по късно. Погледа ми се насочи към дъската, където се намираше и учителят. Той ни се усмихваше дружелюбно и приветливо, което ми помогна да се отпусна съвсем, или поне доколкото можех. Седнах на един от чиновете, но когато всички се събрахме, учителят ни каза да седнем на столчетата, които се появиха отзад, което доста ме впечатли. Не знам дали го направих на глас, но поне ахнах на ум. Нямах търпение да започнем.
Преподавателят започна да ни разказва за произхода и значението на предмета. Беше ми много интересно, а и научихмного неща, които не знаех. Бях толкова задълбочена, че не разбрах колко бързо мина часа, даже съжалих, че е свършил. Искаше ми се да продължи още, но уви, ще трябва да чакам до следващия път. Примирено станах и поех към вратата, заедно с другите ученици, като не забравихме да кажем "Довиждане" на учителя си.
Върнете се в началото Go down
Ерик Сайфър
2 Курс
2 Курс
Ерик Сайфър


Брой мнения : 422
Join date : 20.03.2010
Age : 29
Местожителство : Somewhere In Your Heart

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue5/100Първи курс Empty_bar_bleue  (5/100)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyСъб Апр 03, 2010 2:00 am

Влязох в стаята малко развълнуван, защото все пак това бе първия ми час в Хогуортс! Но тази стая не беше като другите, в нея имаше само столове! Но това не ми пречеше настаних се на един от тях, който се намираше от лявата страна на една слидеринка и зачаках часът да започне! Но щом учителят заговори, всичките ми страхове се стопиха! Изобщо не беше страшен, както си мислех, а напротив! Беше усмихнат и много лъчезарен човек, сигурно щях да се разбирам добре с него. Заслушах се в думите му, когато разказваше за първият черен магьосник, Антъни Питърсън, който дал и началото на Защитата срещу черните изкуства! Професор Брадшоу говореше много увлекателно, личеше му че му харесва на преподава този предмет. Но тогава той спомена домашно, това за мен значеше смърт! Изобщо не обичах домашните, това беше нещото което най-мразех в училище, но нямаше как трябваше да го напиша, а и темата не бе чак толкова лоша "С какво ни е нужна защитата
срещу черните изкуства?". Учителят ни каза че сме свободни и аз се запътих към вратата, но преди да изляза се обърнах към професора.
- Много добре предадохте урока професоре! - казах му аз и му се усмихнах приятелски, това не беше подмазване, просто ми допадаше като човек. - Е, довиждане! До следващия ни урок - казах му аз и излязох през вратата.
Върнете се в началото Go down
Томъс Брадшоу
Преподавател/ка
Преподавател/ка
Томъс Брадшоу


Брой мнения : 166
Join date : 22.09.2009
Age : 29
Местожителство : Лондон

Информация на героя
Ниво: +
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue999/999Първи курс Empty_bar_bleue  (999/999)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyВто Апр 06, 2010 8:32 pm

Прекрасен ден! Това бяха думите, които точно описваха денят. С една дума - той беше съвършен. Слънцето грееше и придаваше на училището една красота, която не може да се види на никое друго място, освен тук, защото то беше специално. Училището беше специално и даваше нужния подслон на хилдите ученици, понечили да изучават магията.
Днес предстоеше и вторият час на първокурсниците по защита срещу черните изкуства. Професор Брадшоу седеше в обширната зала, представляваща кабинетът и чакаше с нетърпение ученолюбивите деца, които започнаха да идват на рояци, като игриви пчелички, търсещи някое цвете, на което да отсмучат от сладкият прашец. За около десетина минути залата беше пълна с бърборещи ученици и преподавателят започна да говори:
- Ще ви помоля за тишина! - Провикна се искренно и високо той. - Днес предстои да изучите първите си две заклинания, които ще ви послужат за дуели, а именно - обезоражаващото заклинание - "Експелиармус" и защитното контрапроклятие "Протего". - Мъжът се усмихна, обикаляйки пред всички, които го следяха радостно с погледи. Магьосникът продължи:
- Зад вас съм поставил дюшеци, които ще ви помогнат да не стане някоя беля и да си счупите нещо. - Всички се обърнаха назад. - Имате цял час да си намерите партньор и да почнете да се опитвате да правите двете заклинания. - Всички се запътиха натам. - Искам да се концентрирате, да се оттърсите от всакъкви лоши мисли и да изречете първо едното заклинание, а противникът ви да опита да го спре с защитното заклинание. Започвайте.
Преподавателят загледа всеки един от тях. Всички се трудеха и се опитваха да направат заклинанията. Някой падаха на дюшеците, с други не се получаваше, а трети - еее... за тях няма да споменаваме. Брадшоу плясна два пъти с ръце, с което всички спряха. Преподавателят проговори:
- Радвам се за тези, които успяха, а за останалите - има и следващ път. Надявам се да тренирате заклинанията. Свободни сте.
Магьосникът изпрати всеки от кабинетът, след което го напусна и заключи вратата след себе си. Часът бе преминал както подобава.

П.П: За домашно искам РП пост тук с измислен от вас партньор и как тренирате двете заклинания върху него. Не успявайте със заклинанията от първия път. Все пак сте първокурсници и тези заклинания са нови за вас. Срок - до неделя в полунощ. Успех!
Върнете се в началото Go down
Роналд Лупин
1 Курс
1 Курс



Брой мнения : 54
Join date : 06.04.2010
Age : 25

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue0/0Първи курс Empty_bar_bleue  (0/0)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyВто Апр 06, 2010 10:38 pm

Аз и Грек (партньорат ми ) се заеха да учат заклинанията. Аз опитах пръв
-Експелиярмус.
Но не неговата , а моята пръчка излетя от ръката ми. Аз се ядосах , но реших да опитам пак . Опитах още около три пъти , но без успех . Грек вече го бе усвоил. Аз се ядосах и извиках -
- Експелиярмус.
Пръчката на Грек изхвръкна от ръката му , а аз започнах да се радвам.След това реших да опитам и Протего. Грек извика -
-Експелиярмус.
Аз не успях да изрека Протего и пръчката ми изхвърча. След това той отново ме обескоражи след като казах Протего четири пъти , но без успех.
-Експелиярмус!
-Протего!
Моята пръчка не изхвърча от ръката ми , а обратното - На Грек.Успях! Аз излязъх засмян от кабинета.
Върнете се в началото Go down
С. Салваторе
1 Курс
1 Курс
С. Салваторе


Брой мнения : 162
Join date : 25.07.2009
Age : 35
Местожителство : Стара Загора

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue5/100Първи курс Empty_bar_bleue  (5/100)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyВто Апр 06, 2010 11:26 pm

Леко задъхан и пребледнял заради своето не особенно здравословно състояние,въпреки че беше взел от отварата на мадам Помфри,Стефан пристигна тъкмо навреме за втория час по Защита срещу черните изкуства,който щеше да ъбде много върунващ заради практическата задача поставена от професор Брадшоу.
-Здравей,Стефан?-поздрави го учителят щом детето влезе вътре,но той сякаш не го чу.Какво ти е?-попита г оучителят щом видя бледият му вид и умореното лице.
-Не съм много добре,но сутринта бях при медицинската сестра и тя ми даде отвара със която ще се оправя-каза момчето и побърза да седна на мястоот си,защото не искаше да отговаря на любопитковци,чийто въпроси щяха да му дойдат във повече.За щастие нямаше много верме да мисли за това,защото учителят представи две нови заклинания-Еспелиармус и Протего,магий за обезоръжаване и защита,който щяха да опитат да приложат децата.
Професор Брадшоу ги предупреди,че едва ли ще се справят от първи опит и заръча да внимават,защото има опасност някой да пострадат докато се упражняват.За партньор си избра своя добър пириятел Йоаким,момче от Швеция,чието семейство е доста близко със това на Стефан.Двамата се отдалечиха от групата,случайно да не получат някой удар се приготвиха за работа.Двете момчета така се разбраха,че Стефан щеше да такува,а пък Йоаким щеше да се защитава.
-Експелиярмус.-извика рейвънклоуецът без да мисли много и насочи пръчката си към другото момче.
Преди приятелят му да успее да каже нещо,заклинанието го удари във гърдите и със такава сила полетя във въздуха и се стовари върху дюшека,намиращ се най-близо до тях.останал без въздух,Йоаким стана и даде знак че е добре.
Стефан подходи този път по-внимателно и реши никакъв необясним гняв да го изпълва вътре и да се изчисти изцяло.
-Експелиярмус-този път гласът му проехтя доста спокойно и уверено,необезпокояван от вътрешните му емоций.
Реакцията на другото момчето беше незабавно и изкрещя:
-Протего!
Ефектът беше незабавен и като някакъв тътен пръчката на Стефан излетя от ръката му и прелетя огромно пространство във въздуха,преди да се стовари върху един стар шкаф.
Сега дойде ред двете момчета да се разменят и Йоаким атакува със обезоръжаващаат магия:
-Експелиярмус!
Тук шесотто чуство на рейвънклоуецът не го подведе и като ожилен веднага реагира7
-Протего!
Сякаш някой беше хвърлил въже и взел пръчката на шведът,защото тя се изплъзна от ръката му и със трясък се приземи до краката на учителят.Около един час продължи това упражнение и сравнително доволен от него,Стефан напусна стаята и отиде малко да се освежи.
Върнете се в началото Go down
Арън Картър
1 Курс
1 Курс
Арън Картър


Брой мнения : 69
Join date : 27.02.2010
Age : 26
Местожителство : У Нас

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue5/100Първи курс Empty_bar_bleue  (5/100)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyЧет Апр 08, 2010 10:04 pm

Когато Арън беше закъснял с 5 минути учителят го попита.
-Теб не те видях миналия час ,а сега закъсняваш за час.Така ли е?-попита го професора.
-Да господине.Извинявам се.-каза Арън.-Няма за какво да се извиняваш това си е за теб не за мен.-отговори професор Брадшоу.
Когато Арън си седна и другите ученици дойдоха започна и урока.Той чу ,че професора казва ,че днес ще се упражняват върху две магии.Едната беше
Експелиярмус-магия за обезоръжаване на противника и другата Протего-магия за защита.Учителят допълни ,че ще се упражняват с избран от ученика противник на
поставините дюшеци от професора ,за да не си счупи някой нещо.Арън и Джими застанаха едни срещу други и се успокоиха преди да започнат.
-
Експелиармус-каза Арън.Той очакваше да се получи,но вместо пръчката на Джими неговата пръчка изхвръкна от ръцете.Арън се намръщи.Беше гадно ,че не се получи ,но това е първия му опит.Беше ред на Джими.
-Експелиармус-извика уверено Джими.Арън реагина веднагически и извика.
-Протего.Арън се учуди ,защото това беше първия път който прави магия и това става. Той продължи-Експелиармус-извика Арън отново ,но този път искаше да се получи и Джими да остане оберъражен.Пак не се получи.Арън се вбеси и извика много силно-Експелиармус.Този път стана пръчката се изплъзна от ръцете на Джими и се блъсна в едни от дюшеците.Арън се усмихна в ,този момент звънецът.Той почака всички да си тръгнат.Арън попита професора как се казва.
-Аз съм професор Брадшоу.-отговори той.
-Приятно ми е професор Брадшоу.-каза Арън.
-Аз съм Арън Картър.-каза Арън и излезна от кабинета.
Върнете се в началото Go down
Касиди Милър
1 Курс
1 Курс
Касиди Милър


Брой мнения : 112
Join date : 24.11.2009
Age : 28

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue0/0Първи курс Empty_bar_bleue  (0/0)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyСъб Апр 10, 2010 1:30 am

Кас подскачаше весело към кабинета по ЗСЧИ. Този час и харесваше доста, а и този път момичето се надяваше да правят някакво интересно заклинание. Обнадеждена слидеринката леко отвори вратата на кабинета, където нямаше много ученици, но на Касиди не и пукаше особено. Така или иначе не се разбираше с почти никой. Леко замислена първокурсничката седна на мястото си и се загледа към прозореца. Времето беше странно ту печеше слънце, ту валеше, даже от време на време валеше и печеше едновременно. "Колко странно време" мислеше си момичето и даже не беше забелязало кога преподавателят беше влезнал в час. Кас го усети когато той започна да се опитва да възцари ред. Това стана лесно, за секунди целия първи курс беше затаил дъх и очакваше какви думи ще изрече проф. Брадшоу.
След секунди той заговори и оправда надеждите на учениците. Днес те щяха да упражняват заклинанията "Експелиармус" и "Протего". Но за да стане това упражнение интересно учениците щяха да го правят в грпи по двама. Касиди се падна с едно момиче- Джесика. Двете момичета се запознаха първо и след това започнаха да се упражняват. Първо слидеринката щеше да използва обезоражаващото заклинание, а нейната позната щеше да използва контрапроклятието.
- Експелиармус- извика силно Кас, но нищо не стана, освен това, че пръчката и светна в лека червеникава светлина. Слидеринката се съсредоточи този път:
- Експелиармус- този път стана, но Джес беше бърза и веднага отвърна с "Протего". При използването на контрапроклятието пръчицата на Кас излетя на няколко метра от тях. Двете момичета само се разсмяха, а слидеринката изтича да си вземе пръчката. След като и двете се справиха добре, сега беше ред да се сменят.
-Експелиармус- извика силно Джес, но по някакъв инстинкт, Кас веднага каза "Протего и успя да спре заклинанието. Наистина много щастлива първокурсничката заподскача.
В края на часа преподавателят даде край на упражненията, учениците си прибраха нещата в чантите и заизлизаха щастливо от стаята. Касиди малко се позабави, мислейки, че брат и може би и е помогнал малко като я е плашим като малка и тя се бе научила да реагира бързо. Без да се усети замисленото слидеринче беше стигнало до четвъртия етаж.
Върнете се в началото Go down
Коди Лайнтер
1 Курс
1 Курс
Коди Лайнтер


Брой мнения : 18
Join date : 13.04.2010
Age : 26

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Първи курс Left_bar_bleue0/0Първи курс Empty_bar_bleue  (0/0)
Принадлежности:

Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс EmptyЧет Апр 15, 2010 2:16 pm

Дуелът не мина много добре, защото първоначално аз бях много стреснат, нензаех как ще се нараня. И така. избрах да съм с Джеймс Потър. Не ми беше много силен противник, но и той се беше престрашил. Започнахме... Първо аз казах атакуващото заклинание експелиармус, след което той вместо да се защити от заклинанието със заклинание, той се отдръпна на една страна. Пробвахме пак, но този път той каза експелиармус по - бързо от мен, и аз поради тази причина паднах. Но си казах "Намя от какво да се страхувам, това е просто заклинание!". Станах аз, и му дадох един урок. Казах Експелиармус, докато той се хилеше на другите със счупени крайници, и направо залинта като перо, изстрелвано от вентилатор. Бях много доволен от себе си. Общо взето и двамата бяхме добре.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Първи курс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи курс   Първи курс Empty

Върнете се в началото Go down
 
Първи курс
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Уроците на Първи Курс
» Уроци на Първи Курс
» Оранжерията(Първи курс)
» Втори курс
» Класна стая(Първи курс)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли в училищата за магия и вълшебство! :: Хогуортс! :: Хогуортс :: Защита срещу черни изкуства-
Идете на: