Добре дошли в училищата за магия и вълшебство!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли в училищата за магия и вълшебство!

 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Урок 1 - Второкурсници

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Йо Казаки
Преподавател/ка
Преподавател/ка
Йо Казаки


Брой мнения : 37
Join date : 23.09.2009
Age : 25
Местожителство : Хогсмийд

Информация на героя
Ниво: ?
Опит:
Урок 1 - Второкурсници Left_bar_bleue999/999Урок 1 - Второкурсници Empty_bar_bleue  (999/999)
Принадлежности:

Урок 1 - Второкурсници Empty
ПисанеЗаглавие: Урок 1 - Второкурсници   Урок 1 - Второкурсници EmptyНед Апр 04, 2010 1:00 am

Професорът влезе с трясък в стаята.По лицето му личеше,че не е в настроение.Никой не очакваше практика точно в първият час.
- Здравейте,Ученици!Аз съм проф.Йо и ще ви преподавам пророкуване тази година и надявам се за напред!Този срок ще учим как да гадаем на карти таро и с древни руни.
Но хайде да пристъпим към урока отворете на страница 9 и слушайте.
Всички отворихаучебниците.

- Сигерно сега се питате как картите Таро успяват да го предскажат? Съвременната наука (квантовата физика) достигна до извода че подсъзнанието на човек определя неговия живот, неговите чувства, материята около него... Представете си живот без съзнание? Това би било по скоро хаос. Явно за да има живот, то той се нуждае от съзнание, за да се самоопредели и подреди по начина по който ще се чувства най-добре, балансиран и стабилен. И след като подсъзнанието определя реалността в която живеем, то просто трябва да надникнем и да погледнем по правилния начин и да разгадаем символите, а това Таро – картите го умеят най-добре. Те не само надникват в подсъзнанието на човека но и изваждат на яве неща скрити дори за самия него. Приключението може да бъде забавно, неприятно, досадно, но най-вече зависещо от нас самите. Тарото не лишават човека от избор, а по скоро дава насоката в която е добре да се развиваме, не предопределят, а разполагат!
Има безбройни спорове за произхода на картите Таро. За тяхна родина се счита Египет, древна Гърция, дори изгубената Атлантида! Първата колода карти Таро е известна от 1485 г., техен създател е Бачио Балдини. Колодата е съдържала 50 карти. Тя има много неясни и случайни връзки с Тарото. Известно е, че Чарлз Грингоньр е създал карти Таро за развлечение на краля на Франция, Чарлз VI, който е страдал от психическо заболяване. Единствения факт с който разполага днешната цивилизация за картите Таро и произхода им, е, че в Париж в Biblioteque du Roi има 17 карти, нарисувани и оцветени върху хартия. Те са зрелищни за времето си, фигурите имат златен фон и кант от сребро, но нямат нито надпис, нито номер. Сигурното обаче е че те включват Главните козове – Глупакът, Императорът, Папата, Любовниците, Колелото на съдбата, Умереност, Сила, Справедливост, Луната, Слънцето, Колесницата, Отшелникът, Обесеният, Смърт, Кулата и Страшния съд. В музея Карер във Венеция има четири други карти Таро и с петте намиращи се на други места по света общо правят 9. Последните илюстрират малките Аркани.

Сега някой може ли да ми каже как точно се гадае с карти таро...
Върнете се в началото Go down
Йо Казаки
Преподавател/ка
Преподавател/ка
Йо Казаки


Брой мнения : 37
Join date : 23.09.2009
Age : 25
Местожителство : Хогсмийд

Информация на героя
Ниво: ?
Опит:
Урок 1 - Второкурсници Left_bar_bleue999/999Урок 1 - Второкурсници Empty_bar_bleue  (999/999)
Принадлежности:

Урок 1 - Второкурсници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Урок 1 - Второкурсници   Урок 1 - Второкурсници EmptyНед Апр 04, 2010 1:43 am

Никой не отговори..
- Е добре.Това е домашното ви за следващият път.Трябва да ми напишете съчинение на тема как се гадае с карти таро.
Върнете се в началото Go down
Ана Томас Блейк
2 Курс
2 Курс
Ана Томас Блейк


Брой мнения : 1536
Join date : 27.07.2009
Age : 28
Местожителство : ---

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Урок 1 - Второкурсници Left_bar_bleue7/100Урок 1 - Второкурсници Empty_bar_bleue  (7/100)
Принадлежности:

Урок 1 - Второкурсници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Урок 1 - Второкурсници   Урок 1 - Второкурсници EmptyНед Апр 04, 2010 1:51 am

Ана бе дошла навреме за урока по Пророкуване. КаАбинета бе уютен и загадъчен. Второкурсниците се настаниха по масичките и се вслушаха в историята на професор Казаки. Той разказваше за историята на картите таро - един от многобройните, но и интерсени начини за гадаене за бъдещето на човек. С любопитство слушаше момичето и наблюдаваше професора - изглеждаше мил, но явно днес не му беше ден, защото изглеждаше като буреносен облак.
- Сега някой може ли да ми каже как се гадае с карти таро? - попита и погледна всеки един от тях.
Хафълпафката бе чувала за картите, но нямаше идея как се гадае с тях. Натъпилото мълчание наруши учителят. Каза, че този въпрос остава за домашно. Звънецът би и всички започнаха да се разотиват...
Върнете се в началото Go down
Коди Лайнтер
1 Курс
1 Курс
Коди Лайнтер


Брой мнения : 18
Join date : 13.04.2010
Age : 27

Информация на героя
Ниво: 1
Опит:
Урок 1 - Второкурсници Left_bar_bleue0/0Урок 1 - Второкурсници Empty_bar_bleue  (0/0)
Принадлежности:

Урок 1 - Второкурсници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Урок 1 - Второкурсници   Урок 1 - Второкурсници EmptyВто Май 11, 2010 3:28 pm

Ами... извинете професоре, но не разбрах как се гадае. Ще можете ли да ми обясните малко по - просто?
Ще си напиша домашното следващия път, когато ми отговорите, или когато имате повече време да отделите за мен.
Съжелявам много, професоре.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Урок 1 - Второкурсници Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Урок 1 - Второкурсници   Урок 1 - Второкурсници Empty

Върнете се в началото Go down
 
Урок 1 - Второкурсници
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Урок 1 - Първокурсници

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли в училищата за магия и вълшебство! :: Хогуортс! :: Хогуортс :: Кулите :: Пророкуване-
Идете на: